Haber

Çerkezköy’de çıkan yangında dumandan biri bebek 4 çocuk etkilendi.

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde bir evde çıkan yangında dumandan biri bebek 4 çocuk etkilendi. Çocuklar hastaneye kaldırılırken, yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Fatih Mahallesi Küme Meskenler’de bulunan gecekonduda henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Yangın ihbarını alan itfaiye ekipleri kısa sürede olay yerine gitti ve dumandan etkilenenlerin olduğu bilgisi sağlık ekiplerini de seferber etti. Kısa sürede olay yerine giden itfaiye ekipleri yangını kontrol altına alırken, 112 acil sağlık ekipleri olay yerindeki dumandan etkilenen 20 günlük bebek ve 3 çocuğa ilk müdahaleyi yaparak hastaneye kaldırdı.

Polis mahallede güvenlik önlemi alırken, herhangi bir olumsuz durum ihtimaline karşı bölgeye gelen TREDAŞ grupları eve giden elektriği kesti. Ayrıca yangının ilk çıkışında alevlere müdahale eden vatandaşlara ayran ikram edildi. Yangının çıkış nedeni araştırılıyor. Ayrıca yanan ev drone ile havadan görüntülendi.

Yangınla ilgili açıklamalarda bulunurken gözyaşlarına boğulan Ayşe Sevgili, “Göz mutfağı var. 4 çocuğu var. Evi yandı. Kiraya verdim. Kızımı oraya koydum. Evi ne yapacağız? Sokakta kaldık. Ev yandı yardım edin yol gösterin. Hiçbir şey kalmadı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu