Haber

İngiltere ‘yanlışlıkla’ Pentagon’a Mali’ye gizli e-postalar gönderdi

İngiltere Savunma Bakanlığı, bazı yetkililerin ‘imla hatası’ nedeniyle bilinmeyen e-postaları ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) yerine Mali’ye gönderdiğinin anlaşılmasının ardından olayla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.

The Guardian gazetesinin haberine göre İngiltere Savunma Bakanlığı, bazı yetkililerin Rusya’nın müttefiklerinden gelen gizli bilgileri içeren e-postaları ‘istemeden’ Mali’ye gönderdiğini, ‘birkaç’ e-postanın yanlışlıkla ABD askeri alan adının “.mil” yerini aldığını belirtti. Mali ile. Bunu belirtti. “.ml” ülke etki alanına gönderilir. ABD basınında bu ayın başında bazı Pentagon çalışanlarının benzer bir hataya düşerek yanlışlıkla Mali’ye binlerce e-posta gönderdiği aktarılırken, İngiltere Dışişleri Bakanlığı’nın gönderdiği e-posta sayısının 100’ün üzerinde olduğu belirtildi. Savunma personeli Mali’ye Pentagon’dan gönderilenlerden daha azdı.

BAKANLIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

İngiltere Savunma Bakanlığı sözcüsü yaptığı açıklamada, “Az sayıda e-postanın yanlışlıkla yanlış bir alan adına yönlendirilmesi üzerine bir soruşturma başlattık” dedi. Sözcü yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“E-postaların operasyonel güvenliğimizi veya teknik verilerimizi tehlikeye atacak bilgiler içermediğinden eminiz. Tüm hassas bilgiler, yanlış yönlendirme riskini en aza indirecek şekilde tasarlanmış sistemlerde paylaşılır. Birleşik Krallık Savunma Bakanlığı süreçlerini gözden geçiriyor ve şu anda bilgi yönetimini, veri kaybını önlemeyi ve hassas bilgilerin kontrolünü yönetiyor. geliştirmek için bir çalışma programı yürütür (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu