Haber

Kahramanmaraş’ta TCDD kablolarını çalan hırsızlar suçüstü yakalandı

TCDD’nin kablolarını çalan hırsızlar suçüstü

KAHRAMANMARAŞ – Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nın kablolarını çalan hırsızları suçüstü yakaladı.

Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı JASAT (Jandarma Suç Araştırma Timleri) ve Türkoğlu İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerine, Türkoğlu ilçesine bağlı Beyoğlu Mahallesi’nde TCDD’ye ait bakır tellerin çalındığı ihbarı geldi. İhbar üzerine ekipler, operasyon sonucunda SKMŞ.S., HHD, EK, AK, YK ve HE isimli 7 şüpheliyi suçüstü yakaladı. Taşeron firma çalışanlarının çelişkili ifadeleri üzerine jandarma ve PTS incelemeleri sonucu yapılan araştırma sonucunda olayın taşeron firma çalışanları tarafından işlendiği ve çalınan bakır tellerin isimli hurdacıya satıldığı belirlendi. YD Kahramanmaraş merkezde.

Olayda çalınan malzemeden daha fazla bakır tel ele geçirilmesi nedeniyle, şüphelilerin Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ve Pazarcık ilçelerinde 17 Temmuz 2023 tarihinde TCDD’ye bağlı bakır kablo hırsızlık olaylarının failleri olduğu belirlendi. ve Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesi. Olayda yakalanan 7 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

inonu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu