Haber

Karadeniz fırtınası Akdeniz’de esti

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Karadeniz Kültür Günleri başladı. Konyaaltı sahilinde düzenlenen Karadeniz günlerinde yerli ve yabancı çok sayıda vatandaş doyasıya horon oynadı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların doyasıya eğlenebilmesi için şehrin farklı noktalarında etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Yaz aylarını vatandaşlara keyifli hale getirmek amacıyla farklı faaliyetler yürüten Büyükşehir Belediyesi’nin Konyaaltı Sahili’nde,Uluslararası Karadeniz Kültür Günleri etkinliği ile Antalya’da Karadeniz rüzgarı esiyor.

 

YERLİ VE YABANCIDAN HORON’A BÜYÜK İLGİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Konyaaltı Sahili’ndeki Olbia Kent Meydanı’nda düzenlenen Karadeniz Kültür Günleri’ne yerli ve yabancı çok sayıda vatandaş katıldı. Antrenörler eşliğinde horon oynayan vatandaşlar eğlenceli dakikalar geçirdi. Horon, oynayanlar kadar izleyenlerden de büyük bir memnuniyet yaşadı.

 

KARADENİZ GÜNLERİ DEVAM EDECEK

Uluslararası Karadeniz Kültür Günleri, 4-5-6 Ağustos tarihlerinde Konyaaltı Sahili Olbia Kent Meydanı’nda Antalyalılarla buluşmaya devam edecek. Etkinliğe Gürcistan, Osetya, Azerbaycan, Rusya, Kazakistan, Ukrayna, Vatan Kafkas Dans Topluluğu, Julia Haldiz Dans Okulu, Adım Dans Akademisi, Bandırma Engelliler Derneği Halk Dansları Topluluğu katılacak.

 

KARADENİZ KÜLTÜRÜ ANTALYA’DA YAŞANACAK

04 Ağustos Cuma günü saat 19.00’da Horon Atölyesi ile başlayacak etkinlikler, 19.30’da Halk Oyunları Gösterileri ile devam edecek. Saat 22:00’de Küme Meşona konser verecek. Karadeniz etnik müziğinde kullanılan kemençe, tulum gibi enstrümanları batı müziği ile buluşturan ve rock altyapısıyla harmanlayan Küme Meşona, popüler müziklerini seslendirecek.Program 05 Ağustos Cumartesi günü saat 19.00’da Horon Atölyesi ile başladı. , 19.30’da Halk Oyunları Gösterileri ile devam edecek. Olaylar saat Sesiyle Karadeniz ezgilerine hayat veren Zafer Yılmaz, saat 22.00’de vereceği konserle sona erecek. Uluslararası Karadeniz Kültür Günleri, 6 Ağustos Pazar günü 20.00-21.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek Horon Çalıştayı ile sona erecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

digorajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu