Haber

KASKİ, Kamil’i enkazdan çıkardı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kahramanmaraş’ta meydana gelen büyük depremde ağır hasar gören bölgedeki depremzedelere ulaşmaya ve hayatta kalan depremzedelere yardımda bulunmaya devam eden Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 5 gün geçmesine rağmen umutlu beklentileri sevindirici sonuçlara dönüştürmeye devam ediyor. depremden beri.

ÜLKE BİR MUCİZEYLE KARŞILAŞTIKTAN 119 SAAT SONRA

Yüzyılın en büyük depreminde, tüm Türkiye dahil tüm dünya tek yürek iken, Kahramanmaraş, Hatay ve diğer deprem bölgelerinde, umut ışığı sönmese de, sönmese de. Dışarı çıkarken, hayatta kalan vatandaşların sevinçleri ve umutları artıyor. Başta KASKİ, UMKE, AFAD olmak üzere çok sayıda arama kurtarma ekibinin ve sağlık görevlilerinin büyük, özverili ve samimi çabalarıyla bölgede bir mucize daha gerçekleşti. Kahramanmaraş’ta 119 saat enkaz altında kalan 16 yaşındaki Kamil Can Ağdaş, enkaz altından sağ olarak çıkarıldı.

KASK ‘DOKUYUM’ DİYEN AGDAŞ CAN SUYU OLDU

Depremden 119 saat sonra Palmiye Sitesi’nin enkazından kurtarılan depremzede Ağdaş, “Susadım. “Hangi gündeyiz?” diyerek kurtarma ekibine seslenirken Ağdaş’ın sesine kulak veren Büyükşehir Belediyesi KASKİ ekipleri ve diğer arama kurtarma ekipleri, depremzede Ağdaş’a can simidi oldu. Sedyeye konulan, termal battaniyeye sarılan ve kask takılan Ağdaş, ambulansa alınarak hastaneye sevk edildi.

BÜYÜKŞEHİR KASKİ’DEN 74 İŞÇİ, 29 ARAÇ VE 50 BİN PAKET SU İLE DESTEK

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, KASKİ’ye 74 kişilik bir grupla tahsisli, 1 vinç, 2 kova, 1 kasa dorse, 1 kamyonet, 7 kamyon, 10 4X4 kamyonet, 2 vidanjör, 1 kamyon, 1 minibüs. , 1 adet kombine araç, 1 adet hidrofor sistemi (pompa, motor ve sürücü), 1 adet kar motoru işe takviye vermektedir. Ayrıca bölgeye 50 bin paket su ulaştırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu