Ekonomi

Maçkolik ve Onedio’dan sonra Mynet de Mediazone’a satıldı

Mynet Media ve Mynet’in web oyunları bölümü, İstanbul Portföy tarafından kurulan ve çatısı altında birçok medya, spor ve eğlence organizasyonuna ev sahipliği yapan Mediazone tarafından satın alındı.

O DA MACKOLİK VE ONEDIO’YA ASKER

Mynet ile Mediazone arasında imzalanan satın alma sözleşmesinin mali detaylarına ilişkin herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Mediazone geçtiğimiz günlerde Maçkolik’in çoğunluk hissesini ve Onedio’nun tamamını satın almıştı.

Mediazone’un verdiği bilgiye göre, 45 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Mynet Medya ve Web oyunları bölümünü satın alan şirket, dijital medya alanına yenilik ve değer katmayı hedefliyor. Satın almayla birlikte Mynet, Onedio ve Maçkolik gibi platformlar tek çatı altında buluştu.

MYNET GAMES ADINI DEĞİŞTİRİYOR

Mynet’in taşınabilir ve Facebook oyunlarının sahibi olan Mynet Games ile eğitim altyapısını sağlayan LMS ve Eğitim SaaS şirketi Vidobu, satın alma kapsamı dışında tutularak Emre Kurttepeli’nin mülkiyetinde kaldı. Mynet Games şirketi Vuvy adı altında yoluna devam edecek.

Mynet satın alımıyla ilgili açıklama yapan Mediazone CEO’su Kaan Kayabalı, dijital medya ve reklam teknolojileri alanında stratejik satın almalara devam edeceklerini, hedeflerinin hem Türkiye’nin hem de bölgenin en büyük dijital medya operasyonunu kurmak olduğunu söyledi. operasyonel verimliliği artırmak ve reklamverenlere daha yeterli hizmet sunmaktır. Öyle olduğunu belirtti.

haberkaynarca.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu