Ekonomi

ABD bankaları kazanç raporları sezonunu açıyor: Piyasa ne bekliyor?

Investing.com – Avrupa piyasaları – dağ keçisi 35, CAC 40, DAX… – büyük ABD bankaları için kurumsal fayda döneminin resmi başlangıcını beklerken Cuma günü yeşil kalmayı başardık.

JPMorgan (NYSE: JPM), Citigroup(NYSE: C), BlackRock (NYSE: BLK) Ve Wells Fargo(NYSE: WFC), bankalar üç aylık sonuçlarını yayınlamaya hazırlanıyor.

“Çok güçlü olmasını beklemediğimiz rakamların yanı sıra, bu kuruluşların yöneticilerinin önümüzdeki çeyreklerde karşılaşacakları makroekonomik senaryoyu nasıl gördükleri ve nasıl başa çıkmayı bekledikleri konusunda ne söylediklerine dikkat etmemiz gerekecek. bununla birlikte,” dedi Link Menkul Kıymetler. diyor.

Kiralık 4 (BME: RTA4 ), “Tüm dikkatler, daha büyük bir ekonomik yavaşlama ve fiyatlandırma gücünü engelleyen artan ücret baskıları bağlamında şirketlerin yılın geri kalanında sunabilecekleri rehberlik üzerinde odaklanacak.” terimleri kullandı.

“Kredi talebindeki son gelişmeler ve bankaların takipteki kredilerdeki olası artışa karşılık vermeyi seçecekleri olası karşılıklar gibi konularda çok dikkatli olmamız gerekecek. Bu miktarlar beklenenden yüksekse, yatırımcı tepkisinin olumlu olmayacağına ve banka hisselerinin yeniden darbe alacağına inanıyoruz” diye ekliyor Link Securities. .

Renta 4 analistlerine göre, “Yatırımcılar, konjonktürel yavaşlama ve sıkılaşan finansal koşullar karşısında kredi hacimlerinin performansını, mevduat ve fonlama maliyetlerinin gelişimini yakından takip edecek.”

Yönetim şirketi, S&P 500 2023’ün ilk çeyreği hisse başına kazanç (EPS) -%6,6 (2022’nin dördüncü çeyreğinde -%5,8), çeyrek boyunca genel olarak %3-%4’lük tarihsel ortalamaların üzerinde aşağı yönlü revizyonların ardından. (Kıyasla) olarak fiyatlandırılır” dedi.

bankacı(BME: BKT ) analistler iyimser. “(i) yüksek faiz oranları nedeniyle net faiz kârlarında iyileşme ve (ii) işgücü piyasasının gücü sayesinde düşük takipteki alacaklar oranları ile desteklenen rahat likidite ve sermaye oranları ile çift haneli büyüyen EPS ile rakamlar iyi olacak. ” onlar söylüyor.

Haberler:  laura sanchez

ilgaz-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu