Haber

Corendon Alanyaspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan: 3 puan değerliydi

– Ömer Erdoğan: “3 puan değerliydi”

ANTALYA – Corendon Alanyaspor Teknik Müdürü Ömer Erdoğan, ilk maçta galip gelmenin değerli olduğunu belirterek, “Aldığımız üç puan, yolumuzu daha net ve rahat görmemiz, kendimize gelmemiz açısından çok değerliydi. -Oyuncularıma yeniden güven.”

Spor Toto Muhteşem Lig’in 3. haftasında Corendon Alanyaspor, Ümraniyespor’u 1-0 mağlup etti. Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Erdoğan, ilk maçı kazandıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Maçtan önce 3 puanı alıp tehlikeli bölgeden uzaklaşmayı hedeflediklerini belirten Erdoğan, “Birinci geldiğimde oyuncularıma söylediğim şey, takımlarının uzun süre kazanamaması, büyük bir kırılmaya neden oldu. oyuncularda özgüven kaybı,mutsuzluk ve gerginlik.Doğal olarak bunun sonucu olarak saha normalden daha sık hale geldi.Daha önce yapılabilecek şeyleri yapamamaya başladılar.Kolay top kayıpları,kolay hatalar Dediğim gibi bunların hepsi ne yazık ki oyuncuların kendi yeteneklerine güvenerek, haklı bir özgüvenle dönem başında hedefledikleri noktaya gelememelerinden kaynaklanıyor.’Maçı nasıl kazanırız? savunuruz, işte nasıl kazanabiliriz?’ Bunun için çok çalıştık ama açıkçası hem bireysel hem de takım olarak oyuncularımızın özgüvenlerini yeniden artırmak, kendilerine inanmalarını ve birbirlerine güvenmelerini sağlamak için bunu daha çok yaptık” dedi.

“3 puan değerindeydi”

Alanyaspor’un kaliteli bir takım olduğunu ifade eden Erdoğan, “Onun için bugün burada alacağımız üç puan, geleceğimizi daha net ve rahat görmemiz, oyuncularımın özgüvenlerini yeniden kazanması açısından bizim için çok pahalıydı. ve bu memnuniyeti uzun bir aradan sonra tekrar yaşamak açısından.Oyuncularıma bunun için canı gönülden teşekkür ediyorum.Onları çok tebrik ediyorum.Sahaya olan inançları,kazanma arzuları bu galibiyeti getirdi.Evet bilmiyorsanız futbol anlamında memnunsunuz ben daha fazlasını bekliyordum çünkü daha fazlasını yapabilecek bir oyuncu kadromuz var ama bazen bu tarz galibiyetler oluyor.Ayrıca ihtiyaç da var.Dediğim gibi bizim için en değerlisi ligde. an kazanma arzumuzdu ve başardığımız için çok mutluyum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu