Teknoloji

Her sınıfta bulunacak… İnteraktif tahta sayısında rekor artış!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okulların teknolojik imkânlarının iyileştirilmesine yönelik yürütülen çalışmalar artarak devam etmektedir.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, eğitim ve öğretim süreçlerinin teknolojik altyapı ile desteklenmesinin eğitimde fırsat eşitliği hedefine ulaşılmasında değerli bir unsur olduğunu belirtti. “Teknoloji destekli öğrenme için etkileşimli tahta, farklı öğrenme stillerine sahip öğrencilerin gelişimini desteklerken öğrenmeyi daha kalıcı hale getiriyor. Aynı zamanda öğretmenin ders anlatım ve uygulama seçeneklerini de artırıyor.”söz konusu.

İNTERAKTİF TAHTA SÜRESİ TÜM SINIFLARDA TAMAMLANACAK

Özer şunları söyledi: 2023 Nisan ayı prestijiyle örgün eğitim veren tüm devlet okullarımızda dersliklerde tamamlanan etkileşimli tahta sayısı 560.000’e ulaştı. Teslim süreci devam eden 15 bin etkileşimli tahta sayısı ise Haziran ayında tamamlanarak 575 bine çıkacak. Ayrıca tedarik süreci devam eden 45 bin interaktif tahtanın kurulumunun 2023 yılı sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

45 bin interaktif tahta montajı tamamlandığında tahta sayısı 620.000’e ulaşacak ve böylece proje kapsamında aktif olarak kullanılan tüm sınıflarda interaktif tahta montajı tamamlanmış olacak.

Özer, 2023 yılsonu prestijiyle, ülke genelinde örgün eğitim veren devlet okullarında tüm sınıflarda interaktif tahta gösteriminin planlandığı şekilde tamamlanmasının ardından yeni açılan okulların ihtiyaçlarını karşılamak üzere interaktif tahta alımlarına devam edeceğiz.kaydedildi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu