Haber

Hindistan’da Şiddet Nedeniyle Yerinden Edilen 14.763 Çocuk

Hindistan’ın Manipur eyaletinde 14 bin 763 okul çağındaki çocuğun şiddet nedeniyle yerinden edildiği açıklandı.

Hindustan Times’ın haberine göre Hindistan Eğitim Bakan Yardımcısı Annpurna Devi, Manipur eyaletinde devam eden şiddet olaylarından etkilenen çocuklarla ilgili olarak Parlamentonun üst meclisine (Rajya Sabha) yazılı açıklama gönderdi.

Devi yaptığı açıklamada, “Manipur eyalet hükümeti tarafından sağlanan bilgilere göre, eyaletteki mevcut durum nedeniyle toplam 14.763 okul çağındaki çocuk yerinden edildi.” Dedi. terimini kullandı.

Yerinden edilen öğrencilerin kabul sürecini kolaylaştırmak için her yardım kampına bir görevli atandığını kaydeden Devi, söz konusu öğrencilerin yüzde 93,5’inin en yakın uygun okula ücretsiz olarak kabul edildiği bilgisini paylaştı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın verilerine göre 3 Mayıs’tan bu yana devam eden şiddetin merkezinde yer alan Churachandpur ilçesinde 4 bin 99 öğrenci yerinden edildi. 63 öğrenci

Manipur’da Şiddet

Eyalet nüfusunun yüzde 53’ünü oluşturan Meitei topluluğunun başlattığı gösterilere diğer bazı etnik grupların “Planlı Kabile”ye dahil olmadıkları gerekçesiyle itiraz etmesi üzerine 3 Mayıs’tan itibaren şiddet olayları yaşanmaya başlandı. kategori.

4 Mayıs’ta askere “vur” emri verilen eyalette şiddet olayları nedeniyle 150’den fazla kişi hayatını kaybetti, 60 binden fazla kişi de yerinden edildi.

haberyusufeli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu