Haber

İzmir’de seçmenler sabahın erken saatlerinde sandık başına gidiyor

Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nin 2. turunda yurt genelinde olduğu gibi İzmir’de de oy kullanmak isteyen vatandaşlar sabahın erken saatlerinden itibaren sandık başına gitmeye başladı.

14 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nin ilk turunda adayların salt çoğunluğu elde edememesi nedeniyle Türkiye, 13. Cumhurbaşkanı’nı seçmek için bugün yeniden sandık başına gidiyor. Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan ile Millet İttifakı’nın Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarıştığı ikinci tip seçimde en çok oyu alan aday cumhurbaşkanı olacak. Bugün yapılmaya başlanan seçimde, yurt genelinde olduğu gibi İzmir’de de vatandaşlar oy kullanmaya başladı. Konak ilçesindeki İzmir Atatürk Lisesi’nde oy kullanmak isteyen seçmenler, sabahın erken saatlerinden itibaren oy kullanacakları okula akın etti. Oy verme işlemleri 08.00-17.00 saatleri arasında uygulanacaktır.

İlk oylar verilmeye başlandı

Maçın ardından gazetecilere açıklama yapan Avukat Perihan Uşkay, “Türkiye için hayırlısı neyse o olsun. Çünkü bu çok önemli bir konu. Kim hak ediyorsa o kazanıyor” dedi. Oyunu koltuk değnekleriyle geldiği okulda kullanan Sema Beyter, “İnşallah hayırlı olur” derken, oyunu oynayan bir diğer seçmen Mustafa Orhun, “Ülkeye hayırlı olsun. Umarım sonuç ülke için hayırlı olur.” – İZMİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu